Home / YAZARLAR / H. Murat ERSÖZ / 16 maçlık ceza

16 maçlık ceza

Geçtiğimiz hafta Cuma günü oynanan Başakşehir-Sivasspor maçı 1-1’lik skor ile bitmişti. Son dakikada gelen Sivasspor golü ile Başakşehir resmen yıkıldı, şampiyonluk çok büyük ihtimal ile bir başka sezona kaldı.
Maç 1-1 olduktan sonra rakibi ile girdiği mücadeleden kendisinin aleyhine faul kararı çıktıktan sonra Arda Turan, yan hakeme saldırıda bulundu. Maçtan sonra izlediğimiz görüntülerde tehdit ve hakaret ettiği de görülüyor.
Hafta içinde herkes Arda’nın alacağı ceza hakkında tahminlerde bulunuyordu. Azami tahmin 8-10 maç arası idi. Fakat PFDK tüm beklentileri ters köşe yaptı ve Arda’ya 16 maç ceza verdi. Nerdeyse yarım sezon.
Emsal kararları incelediğimizde Engin Baytar 11 maç ceza almıştı Cüneyt Çakır’ın yakasına yapışmasından ötürü ve tahkime gitmeden 11 maç cezasını çekmişti.
İçinde saldırı barındırmadan, yayıncı kuruluşun kameralarına küfür ederken takılan Caner Erkin ise 6 maç ceza aldı bu sezon. Caner ile kıyasladığımızda Arda’ya verilmesi beklenen 8 maçlık ceza hafif kalacaktı.
Yine bir Beşiktaş’lı olan Quaresma ise sadece rakibini temas ile yere düşürdüğü sebebiyle 5 maç ceza almıştı.
İşin içine hakeme saldırı da girince bu sefer fatura kabardı ve Arda’ya 16 maç ceza verildi. Tahkim yolu açık gibi görünse de bence pek bir indirime gidilmeyecek gibi. Zaten şampiyonluk gidince Arda Turan’da mental olarak bitik bir seviyeye gelecekti, verimli şekilde futbol oynaması pek olası değildi. Belki de böylesi daha iyi oldu diyebiliriz.

About gizem

Sonraki Haber

TALİSCA GİDİCİ Mİ?

Transfer sezonu başlamadan Beşiktaş transferlere hızlı başladı desek yeridir. 2 yıl boyunca siyah-beyazlı formayı giyen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir