Cumartesi , 16 Haziran 2018
Home / YAZARLAR / UĞUR TİNGÜR / Akıllarda soru işareti var

Akıllarda soru işareti var

Geçtiğimiz perşembe günü iki acı olayla karşılaştık. Bunların saatlerinin ise birbirine yakın olması da ayrı bir şeydi.

Olay 1: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ndeki katliam… 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra, görevli olduğu Eğitim Fakültesi’nde bir çok kişiyi “FETÖ’cü olmakla  itham edip ihbar ettiği söylenen Araştırma Görevlisi Volkan Bayar üniversitede silahla dehşet saçarak dört kişiyi öldürdü.

Bu, Osmangazi Üniversitesi’nde beklenen bir şeydi ama önlem yok, Volkan Bayar’ın, hakkında yürütülen soruşturma olduğu halde üniversite içinde silahla dolaşması da akıl alacak bir şey değil, ya da  pisikolojisi bozuktu bu kadar şikayete karşı hiç bir önlem alınmamış!..

MİT yurt dışında bir çok operasyon yapıyor, 18 ülkeden 80 FETÖ’cüyü yakalayıp paketleyerek Türkiye’ye getirdi. MİT’in Kosova’daki olayı ise büyük bir başarıdır.  Eskişehir’deki bu olay ise kafalarda soru işareti bırakmakta.

Gelelim Olay 2:  İstanbul’da 3 yıl önce Gaziosmanpaşa’ya taşınan Taksim Eğitim Hastanesi’nin binasında Eskişehir’deki olaydan bir buçuk saat sonra yangının çıkması ise şaşırtıcı. Diyeceğimiz, Allah’tan can kaybı olmamış. Alevler hastanenin dış cephesini kaplamış ve tamamen yanmış. Ucuz atlatılmış bir kaza. Bu iki olay da soruşturma kapsamında, bakalım neler göreceğiz.

Yangının çıkışıyla ilgili bir çok iddialar var, asıl gerçek ortada yok, sigara izmariti, su ısıtıcılar, yemekhane bacası deniyor ama dış cephe kaplaması yapılırken sorumlular neredeydi !..

*******

ABD Doları’nın 4 lira seviyesinde olması ekonomide tehlike çanlarının çalmasına neden oldu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in ‘dövizle borçlanmayı bırakın’ demesi ile kabinede değişiklik sinyallerinin verilmesi gündeme geldi.

2018 yılının özel sektör yatırımları açısından iyi bir yıl olacağını söyleyen Maliye Bakanı Naci Ağbal ise, 130 milyar liralık yatırım müjdesi verdi. Bu da ilginç, inşallah iyi bir ekonomi ile karşılaşırız, doların yükselmesi ile petrol ve diğer şeylere zam geliyor, bu da vatandaşı zor durumda bırakıyor.

****

Alaçatı Ot Festivali geçen yıl olduğu gib bu yıl da büyük ilgi gördü. Festival nedeni ile İzmir’deki oteller bile doldu. Trakya, İstanbul ve Bursa’dan gelen ot meraklıları esnafın yüzünü güldürdü. Alaçatı haricinde İzmir de bu festivalden nasibini aldı.

 

About ismail inan

Sonraki Haber

İYİ Parti ve CHP’nin kalesi İzmir

İYİ Parti’nin merak edilen beyannamesi açıklandı. Meral Akşener, “Milletimizle Sözleşme” adını verdiği seçim beyannamesini, milletvekili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir