Çarşamba , 4 Temmuz 2018
Home / GÜNCEL / Bakanlıktan ‘Korsan’ yayına ağır darbe

Bakanlıktan ‘Korsan’ yayına ağır darbe

Kültür ve Turizm Bakanlığının öncülüğünde son 5 aylık dönemde CD, kitap, film ve albümlerin bulunduğu 846 bin 641 korsan materyale el konuldu.

Bakanlıktan 'Korsan' yayına ağır darbe

Bakanlık Telif Hakları Genel Müdürlüğünün öncülüğünde korsan yayınlarla mücadeleye yönelik yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda Türkiye’nin 81 ilinde valilikler bünyesinde oluşturulan Denetim Komisyonları aracılığıyla sahte bandrollü kitap, bilgisayar programları, bilgisayar oyunları, CD, film ve müzik albümü gibi materyallerin yasa dışı yollarla çoğaltılmış nüshalarına yönelik denetim çalışmaları gerçekleştiriliyor.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, Kültür ve Turizm Bakanlığının öncülüğünde yürütülen bu denetimler, korsan üretimin engellenmesine önemli katkı sağladı.

Korsan üretim yapan 544 kişi hakkında işlem yapıldı

Bakanlığın verilerine göre, sene başından mayıs ayı sonuna kadar olan süreçte 505 operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonlar sonucunda korsan satış yaptığı belirlenen 544 kişi hakkında işlem yapılırken, aralarında CD, kitap, film ve albümlerin bulunduğu 846 bin 641 korsan materyal ele geçirildi.

Bakanlık, ayrıca bugüne kadar bin Denetim Komisyonu üyesine korsanla mücadeleye ilişkin eğitim verdi. AA

About ismail inan

Sonraki Haber

Egeli bilim insanlarından sıra dışı keşif

Ege Üniversiteli bilim insanları, gök adada yıldızlararası ortamda bol miktarda yağ olduğunu saptadı. Ege Üniversitesi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir