Cumartesi , 16 Haziran 2018
Home / EĞİTİM - SAĞLIK / Bergama kanseri konuştu

Bergama kanseri konuştu

Dokuz Eylül Üniversitesi (D.E.Ü) Bergama Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Onkoloji Enstitüsü Müdürlüğü tarafından 1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle “Alışkanlıklarımız ve Kanser” konulu seminer düzenlendi.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

D.E.Ü. Bergama Meslek Yüksekokulu Yörükoğlu Laboratuvar Binası’nda gerçekleştirilen ve Prevantif Onkoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Hülya Ellidokuz’un konuşmacı olarak katıldığı semineri, DEÜ Bergama Yüksek Meslek Okulu Müdürü Prof.Dr. Nurcan Baykuş Savaşaneril, Yüksek Öğretim Derneği Başkanı Bergama Belediyesi Meclis Üyesi Mahmut Esat Dülge, Bağımsız Anaokulu Müdürü Mehlika Sönmez, Doğa Kolleji öğrencileri ile D.E.Ü Bergama Meslek Yüksekokulu öğretim üyeleri, çalışanları ve öğrencileri izlediler.

 

Prevantif Onkoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Hülya Ellidokuz sunumunda kanser hastalığının görülme sıklığı, sağlıklı beslenme, kötü alışkanlıklar konularını anlattı. Prof.Dr. Hülya Ellidokuz konuşmasında; “Kanser sizin gibi genç insanlar için belki çok uzak bir konu. Ancak zaman çok hızlı geçiyor. İnsanlarımızı uzun yıllar içerisinde ortaya çıkan hastalıklar yüzünden kaybediyoruz. Kanser bunların başında geliyor” dedi.  Konuşmasında kansersiz bir hayat için sigara ve alkolden uzak durulasını anlatan Prof.Dr. Hülya Ellidokuz; “Kanser riskini azaltmak için kesinlikle sigara ve alkolden uzak durmalıyız. Fiziksel aktiviteler arttırılmalı, az yağlı, bol lifli gıdalar tercih etmeli ve bol miktarda sebze-meyve tüketmeliyiz. ” dedi.

 

Seminer sonunda DEÜ Bergama Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Nurcan Baykuş Savaşaneril, Prof.Dr. Hülya Ellidokuz’a katılımlarından dolayı bir buket çiçek verdi.

About akif cakmak

Sonraki Haber

Mavişehir’e yeni nefes

Mavişehir’de Halk Park’ın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TOKİ’nin 3. şahıslara metrekaresi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir