Perşembe , 14 Haziran 2018
Home / MAGAZİN / ‘Bergama’ya aşığım’

‘Bergama’ya aşığım’

TUĞBA ÖZAY: ‘ÜLKEMİ ÇOK SEVİYORUM, BERGAMA’YA AŞIĞIM’

Türkiye’nin tanınmış mankenlerinden, şarkıcı ve oyuncu Tuğbay Özay, özel bir gecede sahne almak için geldiği Bergama’da hayranlarıyla buluştu. Bergama’nın tarihi ve doğa güzelliklerini gezen Özay, kendisi ve sanat dünyasına ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu.
Organizasyonunu Ümit Çevik ve Mehmet Akpak’ın, Menajerliğini Levent Adıgüzel ve sponsorluğunu Hasan Erik’in yaptığı gecede sahneye çıkan Tuğba Özay güzelliği kadar, şık elbisesi, dansı, enerjisi ile Bergamalılardan büyük ilgi gördü.

Yüzyılların medeniyeti var Bergama’da
Güzel oyuncu ve şarkıcı Tuğba Özay konser için geldiği Bergama’da ilçenin dünyaca ünlü Kozak yaylasını gezdi. Özay, “Bergama’ya beni ilk kez babam getirmişti çok küçük yaşlarda. O yıllarda buranın tarihine hayran kalmıştım. Yüzyılların medeniyeti var aslında Bergama’da. Bergamalılar çok şanslı. Çünkü sahip çıkmaları gereken müthiş bir kültür var, müthiş bir hazine. Onun dışında doğal güzellikleri çok fazla sayıda. Bergama bence değeri az bilinen yerleşim yerlerimizden biri, ilçelerimizden biri. Halbuki yüzyıllar önce burası bir krallıkmış ve sonrasında da birçok kültürü barındırmış. Bu anlamda Bergama’nın daha çok öne çıkması gerekiyor” dedi.

“Sanatçı Arkadaşım Hüsnü Şenlendirici’yi Kutluyorum”
Ünlü Klarnet Virtüözü Hüsnü Şenlendirici’yi Bergama’da iki yıldır düzenlediği ve uluslararası alanda sanatçıları Bergama’ya getirdiği için kutladığını ifade eden güzel oyuncu ve şarkıcı Tuğba Özay, “Dünya çapında, kendi alanlarında çok önemli sanatçıları Bergama’ya getirip ağırlıyormuş, bu çok güzel bir şey. Sanatçıların doğdukları yerlere bu vefayı göstermeleri çok takdire şayan bir durum. Tabi ki bu anlamda bu girişimlerde bulunan insanlara da destek vermesi gerekiyor, halkın da aynı şekilde.” dedi.

“Bergama Halkı Çok Duyarlı, Çok İçten ve Misafirper”
Bergama halkının çok duyarlı olduğunu, içten, çok sıcakkanlı, çok da misafirperver olduğunu belirten Özay, “Dün akşam burada özel bir gecede sahne aldım. Şarkılarımızla coştuk ve eğlendik, dans ettik. Çok güzel bir gece yaşadık hep beraber. Daha önce de birkaç ay öncesinde ‘Kocamın Nişanlısı’ isimli tiyatro oyunumuz ile gelmiş ve o zaman Bergamalıları güldürmüştük. Bergama’ya daha sık gelmek istiyorum açıkçası bu bölgeye daha sık gelmek istiyorum. İnsanlar sanata ve sanatçıya burada önem veriyor diye düşünüyorum. Bugün de çok güzel bir doğa manzarasının içerisindeyiz. Harika bir tabiat parkındayız esasında. Bir yanımızda dere akıyor, çiçekler, kuşlar, kelebekler ve ağaçlar. Hayat esasında bu kadar basit. Yani hayat çok çetrefilli gibi görünüyor ama o hayatı çetrefilli yapan insanın ta kendisi. Doğa bize çok güzel şeyler sunuyor. Şu kuş sesini dinlemek bile, şu derenin şırıltısını dinlemek bile, şu kelebeğin uçuşunu görüp ondan feyz almak bile başka dünyalara gitmek bile bence muazzam. Bunu da herkes yapamıyor çünkü insanca yaşayabilmek, yaşamının değerini bilmek çok önemli. Bergama’da iki gündür bulunuyorum ve buranın doğası, havası ve insanların sıcaklığı bana bu duyguları ve bu sıcaklığı yaşattınız. Çok teşekkür ediyorum. Birazdan da alışverişimizi yapacağız, çünkü Bergama’nın nesi meşhur? Tabi ki Bergama Tulum Peyniri, zeytinyağı ve çam fıstığı, bunları almadan gitmek olmaz.” şeklinde konuştu.

“Ülkemizi çok seviyorum ama Bergama’yı ayrı seviyorum”
Güzel oyuncu Tuğba Özay, “Ülkemizin her yeri çok güzel, her yerinde farklı bir kültür, farklı bir inanç, farklı bir ezgi, farklı bir tını ve farklı bir lezzet var. O yüzden ülkemizin kıymetini bilmemiz gerekiyor. Ülkemizi çok seviyorum ama Bergama’yı ayrı seviyorum diyebilirim.” dedi.
Sahne çalışmalarının çok yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Özay, şöyle devam etti: “Konserler veriyorum, şarkılar besteliyor, yazıyor ve söylüyorum. Üç albüm çıkardım şimdiye kadar bir de Single çalışmam olmuştu Yunus Emre’nin ‘Gel Gör beni aşk neyledi’ eserini tek eser olarak çıkarmıştık. Ama onun dışında üç albümde de kendi şarkılarım, kendi sözlerim ve kendi bestelerim mevcut. Geçtiğimiz günlerde çok kıymetli bir müzisyeni kaybettik, çok değerli bir insan, benim hocam, ustam, yol arkadaşım albümlerimde benim olmayan tüm şarkılarımın bestecisi Göksel Sönmezocak‘ı geçtiğimiz günlerde kaybettik maalesef kanser illeti yüzünden. Çok büyük bir üzüntü yaşadım ve hala daha alışabilmiş değilim. Çünkü bir şarkı sözü yazsam hemen onu arardım hocam nasıl olmuş diye. Ve çok ilginçtir ki onunla vefat etmeden üç ay öncesinde telefon ile konuşmuştuk, aramıştım. En son söylediğim bir şarkı sözümün girişi ‘Bir gün öleceğiz dostum’ diye başlıyordu. Çok güzel bir şarkı sözü ve şiirdi. Hoca da çok beğenmişti. ‘Ne kadar duygulu bir şiir yazmışsın, bu harika bir eser olur’ demişti. Ama maalesef ‘Bir gün öleceğiz dostum’ isimli şarkı sözümü bestesini yapamadan aramızdan ayrıldı” İHA

About akif cakmak

Sonraki Haber

Bosna Hersek’te Türk rüzgarı

Bu sene 40. kez düzenlenen Nivea Fashion Week’te Türk modacı Aybüke Kemiyeva Türkiye’yi temsil etti. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir