Home / GÜNCEL / BiZi KISKANIYORLAR

BiZi KISKANIYORLAR

SERCAN ÖZİPEKÇİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin maliyetinin yüzde 75’ini (46 milyon TL) karşılayarak kente kazandırdığı 15 bin kişi kapasiteli Tire Stadı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle hizmete girdi.
“Kıskanıyorlar”
Stadıın açılışında konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak, sert sözlerle eleştirdi. “Hak hukuk adalet” sloganları arasında kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz çalışıyoruz ama birileri kıskanıyor, eleştireceği yerde gözdağı veriyor, iddianameler hazırlıyorlar. Sanıyorlar ki CHP’liler geri adım atacaklar. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’na 397 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Arkadaşları tutuklandı. Ama bizler hep söyledik. Aziz Kocaoğlu ve arkadaşları namuslu insanlardır. Bir kuruş haram yememişlerdir. Çünkü bizim belediye başkanlarımızın vazgeçilmez iki kuralı vardır. Birinci kuralı kendine oy versin vermesin hiçbir ayrım yapmadan bütün beldeye hizmet götürecektir. İkinci farkımız, harcadığımız her kuruşun hesabını millete vermek. Sizlerin vergileriyle hizmet yaparken, hizmete kaça harcadığımızı sizlere sunmak. Bu stat 64 milyona mal oldu, onlar aynı yeri 200 milyona ihaleye çıktılar. Kimin parası vatandaşın parası. O nedenle bizi anlamıyorlar” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, “O meşhur zat var ya ‘Ey Kılıçdaroğlu’ diyen zat. O zat da bizi anlamıyor. Geçenlerde diyor ya, ‘Ya bu adam diyor bay Kemal devlete çalışırken maaş dışında hiçbir şey kazanamadı.’ Akla bak yani en önemli devlet görevindeyken malı mı götürelim sizin gibi mi yapalım. Boğazımdan haram lokma girmez. Bay Recep de bunu bilsin. Bay Recep diyor ki ‘Kılıçdaroğlu tapusuz binalara tapu verecekmiş.’ İzmir’den söylüyorum bay Recep sana söylüyorum. 50 yıldır aynı yerde oturan çoluk çocuğunu büyüten torunu büyüten oğlunu askere gönderen herkese tapusunu vereceğim, kimse senin gibi kaçak saraylarda oturmayacak, herkes huzur içinde oturacak” diye konuştu.
Türkiye’de tarımın gittikçe kötü bir duruma geldiğini öne süren Kılıçdaroğlu, “Ne hale getirdiler mercimek, buğday pamuk ithal ediyoruz. Tarımın sorunları çözülmedikçe Türkiye’nin sorunu çözülmez. Kırsalın sorununu çözmeden kentin sorununu çözemezsiniz. Üreteceksiniz. Saman, süt bakliyat yoğurt, mercimek üretecekseniz. Kendi kendinde eten dünyadaki 7 ülkeden biri olan Türkiye, bugün kendi kendine yetemez hale geldi.” ifadelerini kullandı.
“Bunlar gayri milli”
Hükümeti her şeyi sattığını iddia eden Kılıçdaroğlu, “Her şeyi satıyorlar, şeker fabrikalarında. Bunlar her şeyi satıyorlar. Neden yakayı tefeciye kaptırdılar. Dolarları seviyorlar. İhale yapıyorlar dolarla, yol yapıyorlar dolarla Köprüden geçeceksin dolarla. İhaleyi niye dolarla yapıyorsun. Hani yerli ve milli diyordun. Bunlar ne millidir ne yerlidir. Bunlar gayri millidir. Bir şeyi daha ifade etmek istiyorum. Şehitler bizim şehitlerimiz, gaziler de bizim gazilerimizdir. Şehitler ve gaziler arasında asla ve asla ayrım yapılamaz. Ama bunlar her ikisi arasında ayrım yaptılar. 15 Temmuz ve diğerleri dediler. Birilerini kucakladılar diğerlerini ötekileştirdiler. Birileri 15 Temmuz’da sokağa çıktı öteki -30 derecede şehit oldu. Biz ayrım yapmıyoruz, ayrım yapanlara da vatan haini diyoruz” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, “Bu zat herhalde promterın dışına çıkınca kayışlar kopuyor. ‘Ey Kılıçdaroğlu sen er meydanından kaçıyorsun’ dedi. ‘Er meydanını sen belirle’ dedim. İstiyorsan senin belirlediğin bir yerde senin televizyon kanalında, gel er meydanına yiğit kimmiş 80 milyon gördü. Çık karşıma, çık. Kaçma Recep bey kaçma” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise, “2011 seçimleri arifesinde o zaman ki spordan sorumlu devlet bakanının odasında oturduk, Örnekköy’de 35 bin kişilik stadı yapmak ve bu stadın bedeli dört kurum birlikte 5’er milyon dolar verme taaddüdünde bulunarak kapıdan çıktık. Sene 2018, o stat tarih oldu, yapılmadı. Kentin en işlek yerlerine tek yeşil alanlara hem Güzelyalı’ya hem de Karşıyaka’ya stat yapılmaya kalkıldı. Bunun yanlış olduğunu, trafiği kilitleyeceğini bangır bangır bağırdık. Biz 2014 seçimlerinden önce Doğanlar Stadı’nın temelini attık ve bitirerek stadımızı devreye soktuk. Bugün Tire Stadını açıyoruz, 64 milyon para harcadık. Çevreye yaptığımız yatırımlarla beraber 70 milyon harcadık. Kentlinin başka hiçbir yerden destek almadan kendi gücüyle kalkınabileceğini dünya alem gördü” diye konuştu.

About gizem

Sonraki Haber

Gayrimenkulde ‘kurumsal’ dönem

First Class Trust Union Gayrimenkul Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Okay, artık her isteyenin emlak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir