Pazar , 12 Ağustos 2018
Home / KÜLTÜR-SANAT / Dünya denizlerinde 20 yıl

Dünya denizlerinde 20 yıl

Deniz tutkunu olan ve iş hayatına son verdikten sonra aldığı teknesiyle dünya denizlerini dolaşan Ekrem İnözü, deniz seyahatlerini ve maceralarını iki kitabında anlattı.

1998 yılında satın aldığı ve dünya turu yapabilmek için özel olarak dizayn ettirdiği Anouk adlı teknesiyle 2004-2007 yılları arasında ilk dünya turunu yaptıktan sonra izlenimlerini anlattığı “Dünya Varmış 1” adlı kitabını yayınlayan Ekrem İnözü, dünya denizlerinde geçen 20 yıl ve 100.000 milin öğrettikleriyle dünyanın ucu olarak adlandırılan güney enlemlerine uzanan seyahatini ve macerasını anlattığı ikinci kitabı “Dünya Varmış 2” adlı ikinci kitabını çıkardı.

Dünya denizlerini birlikte dolaştığı eşi Cemile Yıldız ile birlikte dün Çeşme’yi ziyaret eden İnözü, Çeşme Marina’da, Marina Genel Müdürü Can Akaltan ile yelken ve deniz meraklılarının katıldığı bir söyleşi gerçekleştirdi.

“Kendimi eğitiyorum”

Anouk adlı teknesiyle 1998 yılından beri dünya denizlerini gezdiğini açıklayan Ekrem İnözü, “Teknem ile uzaklara gidip oraların hayatını yaşamak istememin nedeni; bir şeylerden kaçmak, bir şeyleri ispatlamak ya da topluma arkamı dönüp, medeniyetten uzak bir yaşam sürmek değil. Kendi iç dünyamı keşfetmek, limitlerimi zorlamak, yapılamayanı yapmak gibi amaçlarım yok. Bu gezileri, dünyayı görüp, kendimi eğitmek için yapıyorum. Örnek olmak, kahraman ilan edilmek hiç derdim değil” diyerek dünya denizlerini gezmesindeki amacını ifade etti. İHA

CEMİLE YILDIZ, EKREM İNÖZÜ (MUHAMMET İSA ATAGÖZ/İZMİR-İHA)

About ismail inan

Sonraki Haber

Ayrılık Aliağa’da sahnelendi

Karikatürist, yönetmen ve yazar Behiç Ak’ın kaleme aldığı; Fırat Tanış ve Sevinç Erbulak’ın rol aldığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir