Cumartesi , 16 Haziran 2018
Home / KÜLTÜR-SANAT / Folkart Academy meyvelerini vermeye başladı

Folkart Academy meyvelerini vermeye başladı

Folkart Academy Tiyatro Atölyesi Özel Yetenek Sınıf öğrencileri, ünlü dizilerde rol almaya ve dünya devi film şirketlerinin yapımlarında seslendirme yapmaya başladılar.

Folkart Academy Tiyatro Atölyesi Özel Yetenek Sınıf öğrencileri dizilerde, reklamlarda ve filmlerde çeşitli roller almaya ve görevler üstlenmeye başladılar. Folkart Academy Özel Yetenek Sınıfı’nın ilk mezunlarından Yağmur Çokgenç, Çocuklar Duymasın dizisinde rol alırken, Demircan Kaçel 1000 kişi arasından yeni bir dizinin kadrosuna seçildi. Selen Sarıkaya ise, Hollywood’un ünlü film şirketleri Disney Marvel ve Universal Pictures’ın dev bütçeli filmlerinde iki ayrı karakteri seslendirecek.

YAĞMUR ÇOKGENÇ

Folkart Academy Özel Yetenek Sınıfı’nın ilk mezunlarından Yağmur Çokgenç, ekranların sevilen dizisi Kanal D’de yayınlanan Çocuklar Duymasın’ın kadrosuna katıldı. Daha önce Folkart Academy öğrencileri tarafından sahnelenen Sersefil Müzikali’nde rol alan Yağmur Çokgenç, Çocuklar Duymasın dizisi kadrosuna yepyeni bir rolle katıldı. Çokgenç, Cansu karakterini büyük bir başarı ile canlandırmaya başladı.

DEMİRCAN KAÇEL

Yine Özel Yetenek Sınıfı’nın mezunlarından Demircan Kaçel ise ilk olarak bir mobilya firmasının reklam filminde oynadı. Demircan Kaçel, şimdi ise önümüzdeki günlerde yayına başlayacak bir dizide rol alacak. Kaçel, dizi için 1000 kişi arasından yapılan seçmelere katılarak, dizide rol almaya hak kazandı. Demircan Kaçel de, Yağmur Çokgenç gibi Sersefil Müzikali’nde rol almıştı. Kaçel’in rol alacağı dizinin ise ismi gizli tutuluyor.

SELEN SARIKAYA

Folkart Academy Özel Yetenek Sınıfı’nın bir diğer önemli genç yeteneği Selen Sarıkaya da uluslararası film sektörüne adım attı. Genç yetenek Sarıkaya, Disney Marvel ve Universal Pictures tarafından çekilen filmlerde karakterlerin seslendirmelerini yapmaya başladı. Selen Sarıkaya, Disney Marvel’ın dev bütçeli filmi Black Panther de  “Shuri” karakterini ve Universal Pictures’ın Pacific Rim: Uprising filminde ise “Amara” karakterlerini girdiği seçmelerde bir çok kişi arasından kazanarak seslendirme hakkını kazandı.  Folkart Academy ilk mezunlarından Selen Sarıkaya sanat dünyasına dev adımlarla girerek büyük bir başarı elde etti. Ayrıca Sarıkaya, şu an yeni oynayacağı tiyatro oyununun provalarına hazırlanıyor.

“DESTEKLERİMİZ SÜRECEK”

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “2017 yılında eğitim vermeye başlayan Folkart Academy öğrencilerinin kısa sürede yakaladıkları bu başarı bizleri mutlu ediyor. Başarılarının devamını diliyorum. Folkart Academy’den ilerleyen süreçte yetenekli gençlerimizi geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.

Folkart Academy Koordinatörü Volkan Severcan ise, “Folkart Academy Özel Yetenek Sınıfı’nı seçerken ve kurarken amacımız yetenekleri keşfederek, geleceğe hazırlamaktı. Uzun süren yaklaşık 800 saatlik eğitimlerin ardından ilk mezunlarımızdan 3’ü sektörde kendilerini göstermeye başladılar. Ciddi ve zorlu elemelerden geçerek, bu başarıları yakaladılar. Kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

About akif cakmak

Sonraki Haber

Gayrimenkulde ‘kurumsal’ dönem

First Class Trust Union Gayrimenkul Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Okay, artık her isteyenin emlak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir