Perşembe , 14 Haziran 2018
Home / KÜLTÜR-SANAT / Genç kaşifler mezun oldu

Genç kaşifler mezun oldu

Bornova Belediyesi’nin geleceğin bilim adamlarını yetiştirdiği Genç Kaşifler Bilim Evi’nin bahar dönemi eğitimlerine katılan 4. ve 5. sınıf öğrencileri katılım belgesi almanın heyecanını yaşadı.

 Bornova Belediyesi’nin geleceğin araştırmacı bilim adamlarını yetiştirdiği Genç Kaşifler Bilim Evi’nde fizik, kimya, biyoloji, matematik ve teknoloji atölyelerine katılan 320 çocuk katılım belgelerini aldı. Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri’nde düzenlenen törende 4. ve 5. sınıf öğrencileri aileleriyle birlikte eğitimlerini tamamlamanın mutluluğunu yaşadı.

Deneylerle dokunarak ve uygulayarak bilim eğitimi alan 320 öğrenci için bilim adamı  olma yolunda ilk adımlarını atarken, güz dönemi eğitimleri de Eylül ayı sonunda başlayacak. Ön kayıtları başlayan eğitimlere 4. ve 5. Sınıf öğrencileri katılabilecek.

 Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’nın eğitim kenti olduğunu belirterek, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın donanımlı bir şekilde yetişmesi için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Çocuklarımızın küçük yaşlarda aldığı bu bilim eğitiminin büyüdüklerinde yeni buluşlar yapmalarına katkısının olması en büyük temennimiz” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

About ismail inan

Sonraki Haber

Artıklardan sanat eserine

Konak Şehit Ömer Halisdemir Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri, artık materyallerden çeşitli sanatsal obje …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir