Çarşamba , 4 Temmuz 2018
Home / YAZARLAR / UĞUR TİNGÜR / HAYATTAN KESİNTİLER..

HAYATTAN KESİNTİLER..

Bu yazımda siyaset yazamayacağım. Bir aydır seçimle ilgili şeylerden bahsettim, artık sosyal hayata dönme vakti geldi.

Bu yazımda yabancı gözü ile sosyal hayattan bahsetmeye çalışacağım,yabancıların bizde yapmamamız gereken bazı olaylardan hayatın kesintilerinden bazı örnekler vermeye çalışacağım.

Turistik bir ilçemiz olan Didim’de yaşanan bir olayla başlayalım. Bu yöreye yerleşmiş eski bir gazeteci kardeşim olan Mehmet Sarışın’dan bana iyi bir otel ayarlaması için ricada bulundum,  o da sağ olsun hakikaten Altınkum sahilinde denize 10 metre mesafede bir otel ayarladı, çok güzel, sabah ve akşam yemeği olan bir yer!.

Herşey çok güzeldi ama akşam saat 10’dan sonra her şey değişti, otelin orta katında türkü bar var, çalmaya başladılar, tüm gürültü odada. Bu durum gece yarısı saat ikiye kadar sürdü.

Gelelimmüzik konusuna. Tamam müzik yapılır ama bir otelin orta katında değil, olur ama izolasyonun iyi olması lazım, ses geçirmemesi sağlanmalı. Tabii ki buraya tatil yapmaya gelenler ve dinlenmek isteyen insanlar ufak çocukları olanlar da var, bu müzikle nasıl uyunur onu bilemem. Buraya belediye nasıl ruhsat vermiş o da ayrı bir olay.

Bu yurt dışında yapılmış olsa o otel hemen kapatılır. Tatil köylerinde bile müzik gece 12’de kesiliyor. Burada ise sabaha karşı 2’de müzik bitiyor.

Didim Belediyesi engelli vatandaşlarımız için plaj yapmış, çok güzel gelirini de engellilere veriyor, yakışan da o.. Tabii ki Altınkum plajı iğne atsan yere düşmeyecek kadar dolu. Kumsalda ne ararsan var, çöp kutuları olduğu halde yerlere atılan pislik te cabası, ayrıca güneşlenmeye gelen siyah peçeli halkımız da yabancılar tarafından yadırganıyor.

****”

Buca Kaynaklar’da bir düğüne gittik, uzun bir zamandır Buca’nın bu mesire alanına gitmemistim. Her taraf düğün salonu olmuş, araç trafiği gece tamamen kilitleniyor. Buna önlem alınması lazım.

Buca Üçkuyular’dan kalkan minibüsler ise mezbaha tarafından geçiyor düğüne giden kişiler burada koyun kokusu ve pisliği ile iç içe oluyor. bu da yadırganan bir olay,  bu istikametin gece bence değişmesi lazım.

 

About akif cakmak

Sonraki Haber

Yenikapı mitinginde…

AK Parti, 24 Haziran seçimlerinin en büyük halkla buluşma mitingini geçtiğimiz pazar İstanbul Yenikapı’da yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir