Perşembe , 14 Haziran 2018
Home / EKONOMİ / İESOB sorunları anlattı partiler bildirgesine aldı

İESOB sorunları anlattı partiler bildirgesine aldı

Timuçin Çelebi

24 Haziran seçimleri öncesi siyasi partilerin seçim bildirgelerinde esnaf sanatkarlara yönelik konulara ağırlık vermesi kesimi memnun etti. İESOB Başkanı Mutlu, esnaf sanatkar sorunlarının ülke gündemine taşınmasında İzmir Birliği’nin de önemli katkılarının bulunduğunu söyledi.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB)’nin belirlediği sorunların ve çözüm önerilerinin çoğunun parti bildirgelerinde yer aldığına dikkat çeken İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘Siyasi partilerin de bu gerçeği görerek seçim bildirgelerinde esnaf sanatkar kesimine hak ettikleri yeri vermesini olumlu buluyoruz’ dedi.

Yüzde 60’ı İzmir’den

Partilerin seçim bildirgelerini tek tek incelediklerini belirten Mutlu, İzmir Birliği’nin daha önce çeşitli platformlarda dile getirdiği görüşlerin bildirgelerde yer aldığına dikkat çekti.

Başkan Mutlu, ‘4 büyük partinin seçim bildirgelerinde toplam 80 madde bizimle ilgili. Bu maddelerin 39 tanesini İzmir Birliği gündeme getirmiş durumda. Doğal olarak benzer maddeler var, elediğimizde ise toplamda 63 farklı esnaf sorununa değinilmiş ve İzmir Birliği bunların 37’sini belirlemiş ve gündeme taşımıştır. Yani toplam esnaf vaadlerinin yarısından fazlası, yüzde 60’ı  İESOB tarafından dillendirilmiştir.’ diye konuştu.

İESOB katkısı

İzmir Birliği’nin çalışmalarının yadsınamayacağını kaydeden Mutlu, ‘Tabii ki başta TESK olmak üzere Türkiye’deki esnaf teşkilatları her fırsatta üyelerinin sorunlarını gündeme taşımışlardır. Ancak İzmir Birliği’nin  Ankara ve İzmir’de yaptığı etkin çalışmalar gözden kaçırılmamalıdır. Periyodik olarak gerek Ankara’da yaptığımız temas ve toplantılarda, gerekse Birliğimizi ziyaret eden siyasi parti temsilcilerine ve ülke yöneticilerine verdiğimiz raporlarda dile getirdiğimiz düşüncelerin değerlendirildiğini görüyoruz. Şimdi sıra seçim sonrası bu vaatlerin yerine getirilmesinde’ dedi.

 

About ismail inan

Sonraki Haber

Bakan Ağbal’dan bütçe müjdesi

Maliye Bakanı Ağbal, mayıs ayı merkezi yönetim bütçesinin fazla vereceğini belirterek “Ekonomideki canlılık eski ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir