Cumartesi , 16 Haziran 2018
Home / GÜNCEL / “İşçi, Aziz Kocaoğlu’na kırgın”

“İşçi, Aziz Kocaoğlu’na kırgın”

 Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Metin Şanlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile devam eden Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerin durma noktasına geldiğini belirterek, “Asgari ücrete bile 14,1 zam yapılırken, Aziz Kocaoğlu ve bürokratları yüzde 8 zamda ısrarlı.” dedi.

Şamlı, yaptığı açıklamada, İZSU, İZBETON, İZULAŞ ve İZBELCOM bünyesinde çalışan 5 bin 500 işçiyi ilgilendiren TİS görüşmelerine 24 Ocak’ta başladıklarını ancak bu süreçte bir sonuç alamadıklarını söyledi.

Örgütlü bulundukları İZSU ve İZBELCOM şirketlerinde 21 günlük arabuluculuk sürecinde de anlaşamadıklarını hatırlatan Şamlı, diğer çalışma kollarında da benzer durumun olduğunu ve konuyu sendikanın genel merkezine aktardıklarını dile getirdi.

İşçilerin grevde kararlı olduğunun altını çizen Şamlı, şöyle konuştu:

“İzmir Büyükşehir Belediyesi ile devam eden TİS görüşmeleri durma noktasına geldi. Kocaoğlu ile görüşmemize rağmen hala olumlu bir sonuç alamadık. İzmirlilerin mağdur olmaması için TİS sürecini masada çözmek istiyoruz. Asgari ücrete bile 14,1 zam yapılırken, Aziz Kocaoğlu ve bürokratları yüzde 8 zamda ısrarlı. Biz büyükşehir belediyesinin kasasını istemiyoruz, sadece yüzde 15 zam istiyoruz. İşçi, Aziz Kocaoğlu’na kırgın. Kendi nasıl 2011’de ‘adalet istiyorum’ dediyse biz şimdi işçiler için adalet istiyoruz.”

Örgütlü oldukları İzmir’in 20 belediyesinde en düşük yevmiyenin 180 lira olduğunun altını çizen Şamlı, İzmir Büyükşehir Belediyesinin ise kadrolu işçilere günlük 128 lira verdiğini sözlerine ekledi. AA

Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Metin Şanlı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile devam eden Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerin durma noktasına geldiğini belirtti. 

About ismail inan

Sonraki Haber

Sabancı’nın Enerji Grubu’nda atama

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanlığı görevine Kıvanç Zaimler getirildi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Enerjisa Enerji …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir