Cumartesi , 16 Haziran 2018
Home / GÜNCEL / “İsrail’le anlaşmaları yırtıp atın”

“İsrail’le anlaşmaları yırtıp atın”

????????????????????????????????????

Geçtiğimiz gün, ABD’nin Kudus’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşımasını protesto eden Filistinlilere ateş açan ve 60 Filistinliyi katleden İsrail, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak protesto edildi

SERCAN ÖZİPEKÇİ

ABD’nin Kudus’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşımasını protesto eden Filistinlilere kurşun yağdıran ve 60 Filistinlinin ölmesine, 2 bin 700’ün üzerinde yaralının olmasına neden İsrail’in kanlı saldırısına, farklı çevrelerden tepki sesleri yükselmeye devam ediyor. Anadolu Gençlik Derneği (AGD), 81 ilde düzenlediği eş zamanlı ortak basın açıklamasıyla kanlı saldırıyı kınadı. Konak Meydanı’nda yapılan açıklamada, İsrail’in Filistin’de katlim yaptığını söyleyen AGD İzmir İl Başkanı Fatih Yılmaz,  “Irkçı emperyalizm bu mübarek günleri yine kana buladı. Bugün işgalci İsrail yine Filistin’de katliam yapıyor. 50’den fazla şehidimiz 2000’in üzerinde yaralımız var. Seçildiği günden beri, aynen önceki ABD başkanları gibi, dünyanın baş belası olan Trump küstahlıklarına devam ediyor. Trump, 7 ay önce ‘ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağız’ demişti.  Geçtiğimiz hafta Kudüs sokaklarına Arapça, İngilizce, İbranice “ABD Büyükelçiliği” levhaları asılmıştı. Dün 14 Mayıstı. İşgalci İsrail’in sözde bağımsızlığının ilanının 70. Yıldönümü. Katil ABD ve işgalci İsrail bu sözde bağımsızlığın 70. Yılını Müslüman kanı dökerek kutlama kararı almışlar. Şimdi bu şeytani kararın gereğini yapıyorlar. ABD ve İsrail’in bu kararları göstere göstere uygulamaları, karşılarında ciddi bir mukavemet göremedikleri içindir. 7 ay önce dünyanın baş belası Trump, ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını ilan ettiğinde, başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerindeki tüm hükümetler gerçekçi bir tepki ortaya koysalardı ABD ve İsrail böyle bir uygulamaya cesaret edemezdi” dedi.

“İsrail’le anlaşmaları yırtın”

İsrail’in bir terör örgütü olduğunu söyleyen Yılmaz, “Bu terör örgütünün arkasında Birleşmiş Milletler vardır, ABD vardır, NATO vardır, Birleşmiş Milletler, İsrail’in her bir cinayetinin ortağıdır. ABD, İsrail’in her bir cinayetinin ortağıdır. NATO, İsrail’in her bir cinayetinin ortağıdır. ABD ile müttefik olan İslam ülkelerinin hiçbiri İsrail’den hesap sormaya muktedir değildir. Topraklarında ABD askeri bulunduran İslam ülkelerinin hiçbiri İsrail’den hesap sormaya muktedir değildir.  Topraklarında ABD üssü bulunduran İslam ülkelerinin hiçbiri İsrail’den hesap sormaya muktedir değildir. Ey İslam ülkelerinin yöneticileri, yanlıştan dönün. Ey İslam ülkelerinin yöneticileri, ABD’nin, İsrail’in peşinden gitmekten vazgeçin. Ey İslam ülkelerinin yöneticileri, eli ayağı parçalanmış çocuklar aşkına, kafası uçurulmuş, beyni dökülmüş çocuklar aşkına, gözlerindeki dehşetle yardım bekleyen çocuklar aşkına yanlıştan dönün. Herkes biliyor, herkes şahit ki, telefon diplomasisiyle, lanet okumayla, kınamayla zulüm bitmiyor.  İsrail yaptırımdan anlar. İsrail güçten anlar. Allah için yırtıp atın İsrail ile yapılmış anlaşmaları. Bunları yapmaya gücünüz yetmiyorsa Allah için çıkın ve gerekçelerinizi söyleyin. Bir buçuk milyar Müslüman sekiz milyonluk İsrail’i tükürse boğar. Korkmayın, Allah aşkına cesur olun. Siz gereğini yapmazsanız bu milletin içerisinden İsrail’e ve dünyanın tüm zalimlerine haddini bildirecek yiğitler çıkacaktır. Cenabı Allah, zalimleri bizim elimizle cezalandıracaktır” diye konuştu.

Açıklamanın ardından, şehit olan Filistinli vatandaşlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

About ismail inan

Sonraki Haber

Ucuz alışveriş kuyruğu!

Her yıl Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na çok sayıda Türk vatandaşı geçiş yaparken, bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir