Cumartesi , 16 Haziran 2018
Home / KÜLTÜR-SANAT / Kadınlara ilham olacak

Kadınlara ilham olacak

NurUzgenç1

“Bugün sen de kendi hikayenin kahramanı olduğunu fark et” sloganıyla hayatını kaleme alan Hatice Nur Uzgenç’in “Hikayemiz Aynı, Kahramanları Farklı” adını verdiği kitabı okurlarla buluştu.

Kariyerinde bugün ulaştığı konuma gelinceye kadar verdiği mücadeleyi ve yaşadığı zorlukları samimi bir dille anlatan Hatice Nur Uzgenç’in “Hikayemiz Aynı, Kahramanları Farklı” adlı otobiyografisi raflarda yerini aldı. Kitabında, kadınların ayakta durmaları için verdiği mücadeleyi kendi hayatı üzerinden anlatan Uzgenç, bir yandan da çevresindeki başarılı kadınların ilham veren hikayelerine yer verdi. Yazar, kitabının satışından elde edilecek geliri Güçlü Kadının Derneği’ne (GÜÇKADER) bağışlayacak.

“Başarmış insanların sorumlulukları var”

Bornova Nets Polikliniği’nde düzenlediği imza gününde okurlarıyla buluşan Hatice Nur Uzgenç, mücadele ile geçen hayatını aktardığı kitabını anlattı. Uzgenç, imza gününde gerçekleştirdiği söyleşide “Hangi koşulda olursa olsun, kadınlar için hayat hep daha zordur. Kadın kimliğinin zor taşındığı bir coğrafyada yaşamak ve güçlü olmak için mücadele ediyoruz. Kitabımda, kendi hayatımı anlatırken çevremde bu zorlukları yaşamış ve başarmış insanların da hikayelerini anlatmaya çalıştım. Başarılı kadınların, başarmakta zorluk çeken insanlara karşı sorumlulukları vardır. Azimle, kararlılıkla, hiç vazgeçmeden çok çalışmak gerekiyor. Unutmayın, siz de kendi hikayenizin kahramanı olabilirsiniz” diye konuştu.

Kağıt Yayınevi’nden çıkan kitap tüm satış noktalarından temin edilebiliyor.

Hatice Nur Uzgenç kimdir?

1964 Manisa’da doğan Uzgenç, 1997 yılında estetik ve güzellik sektöründe yalnızca 1 çalışanla başladığı iş hayatına, bugün 6 şubesi, 100 bine ulaşan üyesi, 60 çalışanı ve sektöre kazandırdığı öğrencileri olan Nets Club zincirleriyle devam ediyor. Kadınların iş hayatına kazandırılması ve toplumda hak ettiği değeri görmesi için girişimlerde bulunan Güçlü Kadın Derneği’nin de kurucusu olan Uzgenç, dezavantajlı kadınların meslek sahibi olmasına yönelik projeler üretip, hayata geçiriyor.

About akif cakmak

Sonraki Haber

Seferihisar’ın Tiyatrocu Ordusu Festivalde Buluştu

Seferihisar Belediyesi Tiyatro Ekipleri (SEFTİT) Çocuk Tiyatroları Festivali’nde bir araya geldi. 9-12 Haziran tarihleri arasında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir