Home / YEREL YÖNETİMLER / Kemalpaşa’da yaz dönemi kursları başladı

Kemalpaşa’da yaz dönemi kursları başladı

Kemalpaşa Belediyesi, yaz dönemi boyunca devam edecek olan kurslar için başvuru almaya başladı. İlk olarak diksiyon, işaret dili, Arapça, bağlama, doğal gaz ve katı yakıt kalorifer ateşliği ile lise mezunları için destekleme kursu açan Kemalpaşa Belediyesi şimdi ise, kültür, sanat, spor ve mesleki alanda 40 dalda kurs açıyor.

Vatandaşlardan gelen kurs taleplerini değerlendiren Kemalpaşa Belediyesi, açılacak kurslarda, Kemalpaşalı vatandaşların isteklerini ve önceliğini her zaman göz önünde bulunduruyor. Kemalpaşa Belediyesi tarafından açılan 15 Temmuz Kültür Merkezi’nde 7’den 70’e bütün vatandaşlara yönelik açılan kurslar büyük ilgi görüyor.  Hafta sonu ve Hafta içi akşam programları ile diksiyon, drama, bağlama, işaret dili, ney, kültür kursları, üniversite hazırlık, okul takviye ve fitness gibi kurslar açan Kemalpaşa Belediyesi, mesleki olarak da aşçılık, pastacılık, dikiş-nakış, halı dokumacılığı başta olmak üzere eğitimin her alanına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Tamamı ücretsiz

Kültür, sanat, spor ve mesleki alanda kurs açtıklarını ve kurslarını tamamen ücretsiz olduğunu belirten Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “Kemalpaşa’da hem eğitime yüzde yüz destek veriyor, hem de imkanlarımız dahilinde vatandaşlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak için eğitim programları düzenliyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

About selda

Sonraki Haber

İspanya’da Urlalı kadınları anlattı

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İspanya’nın Bilbao Kenti’nde Türkiye’yi temsil etti ve Urlalı kadınların başarısını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir