Çarşamba , 4 Temmuz 2018
Home / MANŞET 2 / Kongre ateşini İzmir’den yaktı

Kongre ateşini İzmir’den yaktı

MEHMET AKİF ÇAKMAK

Son kurultayını Şubat 2018’de gerçekleştiren CHP’de, 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından, sıcak saatler yaşanmaya başladı. CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı “Sen onursal başkan ol, ben genel başkan olayım” teklifinin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da bir açıklama yaparak, Muharrem İnce’den yana olduğuna dair bir görüş bildirdi. Kocaoğlu, ‘acil değişim’ çağrısı yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İnce’nin açıklamalarını ‘siyasi nezaketsizlik’ olarak yorumladığı, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan’ın ‘Gündemimizde kurultay yok’ açıklamasının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ‘acil değişim’ çağrısı parti gündemine bomba gibi düştü.

Değişim vurgusu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından oluşan tablo ve Cumhuriyet Partisi’nde yaşanan son gelişmelere ilişkin açıklaması şu şekilde oldu:

“24 Haziran seçimleri, Cumhuriyet Halk Partisi’nde acil bir değişimi zorunlu hale getirmiştir. Kamuoyu ve parti tabanının talebi de bu doğrultudadır. Söz konusu değişimin Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde gerçekleşmesi, partimize büyük güç katacaktır. Bu düşüncelerimi kamuoyuyla saygıyla paylaşırım.”

About ismail inan

Sonraki Haber

Yıldırım “son başbakan” olarak tarihe geçti

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından geçilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir