Home / GÜNCEL / Kültür-sanatta yeni hedef: Marka kent İzmir

Kültür-sanatta yeni hedef: Marka kent İzmir

İzmir Başkanlar Kurulu nisan ayı toplantısı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun katılımı ile Swiss Otel’de gerçekleşti. İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper’in de katıldığı toplantıda İzmirli Başkanlar,  kentin kültür ve sanatta marka haline gelmesi için her türlü desteğe açık olduklarını ifade ettiler.

İzmir’in sorunlarının tartışıldığı toplantıda Başkanlar Kurulu, sorunların çözümü için bütün kent dinamiklerinin birlikte hareket etmesi gerektiğine dikkat çektiler. Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı’nın (EGEV) kentin sorunlarının çözümü için öncü olması gerektiğinin kararlaştırıldığı toplantıda, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu’nun üç ayda bir kentin yönetici ve kanaat önderlerinin katılımının sağlanarak yapılması da gündeme geldi.

İnovatif tarım ve hayvancılığa yönelik ortak çalışma

Toplantıyı değerlendiren Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Susam, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen toplantının çok verimli olduğunu söyledi. Özellikle İzmir’in sorunlarının çözümü noktasında tüm kurumların birlikte hareket etmesinin önemine bir kez daha dikkat çekildiğini anlatan Susam, “Ayrıca, Ege Bölgesi’nde sürdürülebilir, inovatif tarım vehayvancılığa yönelik olarak merkezi yönetim, İzmir Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere EGEV bünyesinde yer alan kurum ve kuruluşların organize edilerek ortak bir çalışma yapılması kararlaştırıldı. Bu konuda büyük bir organizasyonun yapılmasına karar verildi. Bu konuda EGEV olarak çalışma yapacağız. Ayrıca İKSEV Başkanımız Filiz Eczacıbaşı Sarper’de kurumunun faaliyetleri konusunda bir sunun yaptı. İzmir’in kültür ve sanat alanında potansiyelini kullanarak marka kent olması gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı. Bu konuda Başkanlar Kurulu üyesi kurumlarda ellerini daha çok taşın altına koymaya söz verdiler” dedi.

Sarper’in memnuniyeti

Toplantıda sunum yapan İzmir Kültür sanat ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, çalışmaları hakkında Başkanlar Kurulu’na bilgi verdiğine işaret ederek, “Vakfımız, Avrupa Festivaller Birliği’ndeki çalışmalarımız,  Uluslararası İzmir Festivali ve Avrupa’daki yansımaları ile 2018 Avrupa Kültürel Miras Yılı çerçevesindeki projelerimizi anlattım. İzmir’in “kültür ve sanat kenti” olarak markalaşması için harcadığımız çabaları Başkanlar Kurulu’nun desteklediğini görmek bize moral verdi ve  güçlendirdi” diye konuştu.

About akif cakmak

Sonraki Haber

Çeşme’de bayram bereketi

Okulların kapanması ve bayram tatili nedeniyle birçok tatilcinin tercihi yine İzmir’in turizm cenneti ilçesi Çeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir