Perşembe , 14 Haziran 2018
Home / YAZARLAR / H. Murat ERSÖZ / Ne Yaptın Kara Çocuk?

Ne Yaptın Kara Çocuk?

Şüphesiz en çok merak ettiğim isimlerden biri idi Anderson Talisca, bu transfer sezonunda Beşiktaş’tan sonra acaba hangi takımda forma giyecek diye düşünürken, ters köşeye yatırdı hepimizi.

Çok değil, geçen hafta yazmıştım kendisi için ‘’güle güle’’ diye, bir sonraki durağının Premier Lig olacağı, Şenol Güneş’in de söyledikleri sayesinde de kesin gözüyle bakılırken, Beşiktaş’ımızın kiralık katili ‘’kara çocuk’’ Çin’in Guangzhou Evergrande takımına, 2018 yılının sonuna kadar kiralandı.

Oldu mu şimdi yani bu ? Sen ki kafanı ayağın gibi kullanabilen, mermi gibi isabetli şutlar atabilen, frikik atışlarını penaltı kadar tehlikeli hale getirebilen sen, Talisca ? Ne işin var bu yaşta Çin’de acaba ? Beşiktaş bu sezon şampiyonlar liginde yer almayacak diye takımda kalmak isteme, ama kimsenin izlemediği Çin ligine para için git.

Sen giderken biz, bizden daha büyük bir takıma gideceksin diye kendimizi avutmaya çalışırken, birgün belki tekrar siyah-beyazlı formayı terletirsin diye hayal ederken, sen kalk Çin’e git…

Bir diğer aklıma gelen ihtimal ise, Talisca’nın klübü olan Benfica’nın bu işin içinde bir iş çevirdiği ki sözleşme maddelerimiz arasında eğer Talisca, Beşiktaş harici bir takıma 20 milyon Euro üzeri satılırsa hem satışından pay alacaktık hem de iki yıllık vermiş olduğumuz 4 milyon Euro bedeli Benfica’dan geri alacaktık. Benfica, 2019 yılında Talisca’yı mutlaka başka bir klübe satacak ve bu şekilde Beşiktaş’ı ciddi bir gelirden mahrum bırakacak gibi görünmekte.

Mario Gomez, Abubakar ve son olarak Talisca. İnsan üzülüyor bu tip kaliteli futbolcuların takıma monte edilemeyişine…

About ismail inan

Sonraki Haber

Şampiyon Galatasaray

  2017-2018 Süper Lig İlhan Cavcav sezonunu bu hafta itibariyle bitirdik ve şampiyon Galatasaray oldu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir