Home / KÜLTÜR-SANAT / Notalar, çocuklar için umut olacak

Notalar, çocuklar için umut olacak

piano (3)

selahattin güzel - dilek soylu - sacit soylu - sevim tütüncübaşı - meltem bulgun - zuhal küzgil - ünal küzgil

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi’nde tedavi gören çocukların bütün günlerini geçirdikleri odaları, ‘Müziğin Umuda Dokunuşu’ adlı geceyle bir araya gelen ve aralarında çocuk sanatçıların da bulunduğu genç piyanistlerin konserinden elde edilecek gelirle yenilenecek.

Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde düzenlenen yardım konserinde Türkiye’nin dört bir yanından İzmir’e gelen 39 genç piyanist ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden özel olarak geceye katılan piyanist Rüya Taner sahne aldı.  Karşıyaka Belediyesi, Pergoman Lions Kulübü, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kanserle Dans Derneği ve Tüm Yerel Sen İzmir şubeleri iş birliğinde gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını yapan Karşıyaka Belediyesi piyano eğitmeni Nilüfer Güzel, minik yüreklere umut olmak istediklerini belirtti.  Pergamon Lions Kulübü Başkanı Dilek Soylu ise, “Yardıma ihtiyacı olan tüm yurttaşlarımıza elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

 

 

About akif cakmak

Sonraki Haber

Seferihisar’ın Tiyatrocu Ordusu Festivalde Buluştu

Seferihisar Belediyesi Tiyatro Ekipleri (SEFTİT) Çocuk Tiyatroları Festivali’nde bir araya geldi. 9-12 Haziran tarihleri arasında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir