Home / YEREL YÖNETİMLER / Ödemiş’te yeni bir fuar düzenleniyor

Ödemiş’te yeni bir fuar düzenleniyor

 

Ödemiş Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kasım ayında Küçük Menderes Süt Hayvancılığı, Ürün ve Ekipmanları Fuarı yapılacak. Fuar, bölge gelişimine ve yöre ekonomisine katkı sağlayacak.

Ödemiş Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan Küçük Menderes Süt Hayvancılığı, Ürün ve Ekipmanları Fuarı’nın tanıtım toplantısı yapıldı. Kaymakam Celil Ateşoğlu, Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karaerkek, Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Toplantıda 14-17 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacak fuarın amacı ve süreci açıklandı. Yapılacak olan fuar Sektör temsilcilerini süt endüstrisinin merkezi haline gelen Ödemiş’te buluşturarak kent ekonomisine katkı sağlayacak. Süt üretim, ticaret ve sanayinin bölge ekonomisindeki ağırlığına istinaden, gelişme potansiyelini ortaya çıkarmak ve hayata geçirilmesini sağlamak, diğer yandan büyük çoğunluğu küçük çiftçi olan bölge üreticisinin sorun ve beklentileriyle birlikte çözüm arayışlarına dikkat çekerek sürdürülebilir, kazançlı ve marka değeri olan faaliyetlerin yürütülmesine imkan verecek bir çalışma ortaya koyulacak. Proje ile fuarın Türkiye’nin tek bölgesel süt hayvancılığı ihtisas fuarı olması amaçlanıyor.

Fuarda süt üretim ekipman ve teknolojileri konusunda, ülkede ve bölgede faaliyet gösteren süt endüstrisinin önde gelen firmaların katılımıyla, üretilen yeni ürünler ve teknolojilerle ilgili en son ve kapsamlı bilgiler katılımcı ve ziyaretçilere sunulacak. HABER MERKEZİ

About ismail inan

Sonraki Haber

İspanya’da Urlalı kadınları anlattı

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İspanya’nın Bilbao Kenti’nde Türkiye’yi temsil etti ve Urlalı kadınların başarısını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir