Home / MANŞET / ‘Onlar kaçacak, biz kovalayacağız’

‘Onlar kaçacak, biz kovalayacağız’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Siirt İl Başkanlığı’nın 6’ncı Olağan Kongresi’ne katıldı.

Hiçbir gücün önünde eğilmediklerini, sadece ve sadece Allah’ın huzurunda, rükuda ve secdede eğildiklerini vurgulayan Erdoğan, “Onun için beraber yürüyeceğiz. Fırat Kalkanı Harekatı’nı, Afrin harekatını gördük değil mi. İşte salona girerken son durum nedir diye bir alayım dedim. Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 17 olmuş. Peki, Kuzey Irak’ta ne oldu. Hakurk ve Zaho’da etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 327 oldu. Bitmedi, yurt içinde Gabar’da, Cudi’de, Tunceli’de ve saire 154 oldu. Ne dedik, nereye kaçarsanız kaçın, nereye girerseniz girin, biz de orada olacağız. Biz Siirt’in huzurunu kaçıranları kovalayacağız. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Siirt’i bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” dedi.

“Ekonomiyi büyüttük”
Türk ekonomisinin başarısı için gerekli adımları atmayı sürdüreceklerine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:
“Ekonomimizi 3,5 kat büyüterek dünyada 17’nci sıraya çıkardık. 2023 hedeflerimiz için ülkemizi iki kat daha büyütmemiz gerekiyor. Nasıl ülkede ana muhalefeti dikkate almadan çalıştıysak, Doğu ve Güneydoğu’da da meydanı bölücü örgüte bırakmadan hedeflerimize yürüdük. Bölücü terör örgütünün çukur ve hendek üzerinden kurduğu planı darmadağın ettik. Bir dönem baskı ve şiddetin kol gezdiği ilçelerde artık emniyet ve huzur var. Bir dönem kan ve gözyaşı ile hatırlanan şehirlerimiz bugün kültür, turizm ve eğitim alanındaki başarılarıyla anılıyor. El birliği içinde tesis ettiğimiz bu huzur, güven ve emniyet ikliminin bozulmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızı, terör elebaşlarının karşısında kelam duranların insafına teslim etmeyeceğiz. Türkiye’nin kırmızı çizgileri çerçevesinde siyaset yapmak isteyen herkese Meclisin kapısı sonuna kadar açıktır. Hiç kimse kendini bu koltuğun üstünde görmesin.” AA

About ismail inan

Sonraki Haber

2018 FIFA Dünya Kupası’nda bugün 3 maç oynanacak

2018 FIFA Dünya Kupası’nda bugün 3 maç oynanacak. Son şampiyon Almanya, ilk maçında Meksika karşısına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir