Cumartesi , 16 Haziran 2018
Home / YAZARLAR / UĞUR TİNGÜR / Özgener’le İzmir’de değişim başlayacak

Özgener’le İzmir’de değişim başlayacak

İzmir Ticaret Odası’nda beklenen oldu ve Mahmut Özgener artık Başkan! Evet değişim zamanı şimdi… Özgener ve ekibi İTO’da köklü bir değişikliğe gidecek…

Cuma akşamı Ekrem Demirtaş’ın adaylıktan çekildiği haberleri sosyal medyada yayılmaya başladı bana gelen telefon haberinden sonra  İTO üyelerinden ilk aradığım Koç Ali Al oldu, o da benim gibi yeni öğrenmiş Ekrem Demirtaş’ın adaylıktan çekildiğini. Daha sonra Mahmut Özgener’e yakın olan, seçim çalışmalarında onun yanında yer alan koyu bir CHP’li arkadaşım Yalçın Erdoğan’ı aradım (Ekrem Demirtaş’a senelerce muhalifti) ‘Evet Ekrem bey çekildi liste yapmakta zorlanıyor’ dedi.

Ben Ekrem Demirtaş’ın liste yaparken zorlanmasına inanmadım çünkü bağımsız olan grubu bile o ayarlamıştı..

Ekrem Demirtaş başkanlığın zor olacağını anladığında, listesindeki bazı arkadaşlara  çekileceğini ifade etmiş ve akşam saatlerinde her şeyden çekildiğini açıklayarak son noktayı koydu.

Mahmut Özgener için artık Başkanlık çok kolaydı istediği gibi listesi kazandı. İzmir Ticaret Odası’nda değişim zamanı da başlamış oldu cumartesi günü.

Mahmut  Özgener’i CHP’li bir çok üye bu seçimde destekledi, artık Ekrem Demirtaş’ın gitmesini isteyenler çoğunluktaydı.  26 yıllık saltanatı bitirmek için çok çaba sarf ettiler.

Anladığım kadarıyla Mahmut Özgener, İzmir Büyükşehir Başkanlığına hazırlanıyor.  Niye olmasın? Asfalt Osman’ın torunu, CHP’li ve AK Partliler de yanında….

Ekrem Demirtaş’a gelelim… İzmir’e birçok hizmetleri oldu en büyüğü ise Ekonomi  Üniversitesini kazandırmasıydı. Seneler sonra İzmir limanına kruvaziyer gemilerinin gelmesi çok iyi bir olaydı.

Bu gemiler İzmir esnafın yüzünü güldürdü. Efe rakı gibi fabrikaları da yapması da ayrı bir şeydi!..

Mahmut Özgener’in kruvaziyer  turizmine destek vereceğine inanıyorum bunun yanında birçok esnafa destek vererek İzmir’i rahatlatacak sanırım.

Sosyal medyada paylaşılan bir şey var “neden kadın meclis üyesi yok” diye bunu Mahmut Özgener’e sormak lazım  kadınlara niye yer vermedin?

Mahmut Özgener ilk basın toplantısında bana politikayı bıraktığını söylemişti ama bu seçimlerde birçok AK Partili milletvekilinin İzmir’de İTO seçim çalışmalarında yer alması ise önemli idi.

İşte İzmir Ticaret Odası seçimleri böyle geçti, İzmir kazandı diyelim şehrimiz için hayırlı olur.

Yeni bir dönem başlıyor, İTO’da değişim zamanı….

 

About ismail inan

Sonraki Haber

İYİ Parti ve CHP’nin kalesi İzmir

İYİ Parti’nin merak edilen beyannamesi açıklandı. Meral Akşener, “Milletimizle Sözleşme” adını verdiği seçim beyannamesini, milletvekili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir