Perşembe , 14 Haziran 2018
Home / GÜNCEL / Şekerin tadı bu sefer kaçmadı

Şekerin tadı bu sefer kaçmadı

Ramazan Bayramı, Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndaki şekerleme ve çikolata tezgahlarına bereket getirdi.

 SERCAN ÖZİPEKÇİ

Ramazan Bayramı’nın gelmesiyle, bayramların vazgeçilmezi olan şekerleme ve çikolatalar tezgahlardaki yerini alırken, İzmirlilerin alışveriş için tercih ettiği yer her zamanki gibi Tarihi Kemeraltı Çarşısı oldu. Çarşı içinde kurulan şekerci tezgahları önünde vatandaşlar uzun kuyruklar oluştururken, esnaf da gösterilen ilgiden memnun kaldı.

“İlgiden mutluyuz”

Kemeraltı’nda 75 yıldır faaliyet gösteren Kemal Kutucu Şekerleme dükkanının sahibi Kemal Kutucu, daha önce 15 gün kala başlayan bayram hazırlıklarının artık bayrama 5 gün kala yapıldığını belirterek, vatandaşların şekerleme ve çikolatalara ilgisinin büyük olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıla oranla bu yıl şeker ve çikolataya olan ilginin oldukça fazla olduğunu belirten Kutucu, “Vatandaşların alışverişlerini son 5 güne sıkıştırmalarına ve yoğunluk yaşamamıza rağmen ilgiden dolayı mutluyuz. Bayram için hazırlıklar yapılıyor. İnsanın da bu hazırlıklar karşısında bir beklentisi oluşuyor. Bu beklentinin karşılığını almak ise tüm yorgunluğun, çalışmanın karşılığı oluyor” dedi.

“İlgi görüyoruz”

Özellikle çikolata anlamında bayrama özel hazırlık yaptıklarını ifade eden Kutucu, “Üretimini kendimizin yaptığı ürünler var. Bu ürünler oldukça ilgi görüyor. Onun için insanlar markayı arayarak geliyorlar. Ticaretler uğraşan insanlara marka yaratmaları konusunda tavsiye ediyorum. Mutlaka marka yaratmalılar. Ticari hayatta yaptığınız işin karşılığını almak istiyorlarsa kendi markalarını yaratmaları şart. Biz bunu başardık ve İzmir’in her yerinden ürünlerimizi almak için Kemeraltı’na gelen müşterilerimiz var. Bu yıl 75’inci yılımızı yaşıyoruz. Babadan oğla, uzun süredir bu işi devam ettiriyoruz. 2. nesil olarak bu işi ben yürütüyorum. İleride 3. nesile de bırakmak istiyorum” şeklinde konuştu.

 

 

About ismail inan

Sonraki Haber

Seçim yasakları resmen başladı

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için propaganda serbestliği ve bir kısım seçim yasakları …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir