Çarşamba , 16 Mayıs 2018
Home / KÜLTÜR-SANAT / Tekfen Filarmoni İzmir Festival’inde

Tekfen Filarmoni İzmir Festival’inde

Tekfen Filarmoni, daimi şefi Aziz Shokhakimov’un yönetiminde, kuşağının dikkat çekici kemancılarından Charlie Siem’in konuk solist olduğu bir program ile 26 Mayıs tarihinde, 32. Uluslararası İzmir Festivali’nin açılış konserini verecek.

Ülkemizin sayılı özel sanat kurumlarından Tekfen Filarmoni, şef Aziz Shokhakimov yönetiminde, klasik müziği 21’inci yüzyıla taşıyan projelere imza atan İngiliz kemancı Charlie Siem’in solist olduğu bir programla Festival dinleyicileriyle bir araya geliyor. Tekfen Filarmoni, 32. Uluslararası İzmir Festivali vesilesiyle 26 Mayıs saat 21.00’de Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde İzmirli müzikseverlerle buluşacak.

Geniş yelpazedeki kültürlerarası cazibesiyle günümüzün en gözde keman virtüözlerinden Charlie Siem’in Çaykovski’nin bestelediği tek keman konçertosunu yorumlayacağı festival konserinde, Orkestra ayrıca Rachmaninov’un 1940’ta tamamladığı son bestesi olan Senfonik Danslar ile Glinka’nın Ruslan ve Ludmila uvertürünü seslendirecek.

 

About akif cakmak

Sonraki Haber

Tanışık, 33 eseriyle Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde

Ressam Tunç Tanışık, figürle zenginleşen, gündelik yaşantıyı ve gündelik yaşantıya ilişkin hayallerini anlattığı resimlerini  Selçuk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir