Home / GÜNCEL / “Türkiye’nin en büyük belediyesinin seçilmiş başkanıyım”

“Türkiye’nin en büyük belediyesinin seçilmiş başkanıyım”

Konak Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi kaynakları ile yapılacak Toros Sosyal Tesisi’nin temel atma töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Sevinsek mi üzülsek mi bilemiyorum; Türkiye Cumhuriyeti’nde seçilmiş ve göreve devam eden en büyük belediye başkanı oldum” dedi

ORKAN İŞTAR

Konak Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla temeli atılan Toros Semt Merkezi’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Azizi  Kocaoğlu, “Çalmıyoruz, çırpmıyoruz. Şu an Türkiye’de seçilmiş olarak görevine devam eden en büyük belediyenin başkanıyım” dedi.

Konak Belediye’sinin yaşanacak şehir İzmir’e katkı vermek amacıyla hayata geçirdiği Toros Semt Merkezi temel atma töreni gerçekleştirildi. İçinde çocuk merkezi, pazaryeri, kurs alanları ve düğün ve nikah salonunun da yer alacağı Toros Semt Merkezi Gültepe’nin cazibe merkezi olacak.

Toros Semt Merkezi temel atma töreninde konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, “Zor bir şehirde görev yapıyoruz 2 bin 500 yıldır aynı yerde yaşam sürüyor. Burası Gültepe biraz ihmal edilmiş. Bu bölgenin en önemli sorunu gecekondulaşma ve imar ıslahı. Artık dönem değişti, imar yöntemleri değişti .Burada ilk iş  olarak imara yönelik değişiklik yaptık Gültepe’de hiçbir parsel inşaat parseli değildi .Planlamayı baştan yarattık . burada cazibe merkezleri yaratmamız gerekiyordu. Bu alanda ilkel bir Pazar alanı vardı. Buranın çehresini pazaryerini de daha modernleştirerek değiştireceğiz. Kamusal alanlar yaratmak zorundayız . Bu alana Pazar yerinin de olduğu spor merkezi 100 araçlık otopark ve düğün salonun da olduğı bir yaşam merkezi yaratacağız. 1 yıl sonra hizmete girecek.  Biz mutlu şehrin insanıyız görevimiz mutluluğu çoğaltmak. Göreve geldiğimde  22 olan merkez sayımızı 46 çıkardık. Mutluluğu birlikte artırıyoruz. Bu semt merkezinin finansını büyükşehir belediyesi ile birlikte kaynak ayırdık” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu da semte değer katacak projenin temel atma töreninde, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı kutladı.

“Barış içinde yaşayalım”

Kocaoğlu, “İlk defa belediye başkanı seçilen belediye başkanı performansı bir sene kala görünür olur. Diğer geçen dönem alışma devridir. Bu gelişimi Konak Belediye başkanında net görüyoruz. Sosyal alanlar, kamu alanları, meydanlar insanların davet beklemeden gireceği sohbet edeceği yerlerdir. Bu alanları parkları, yeşil alanları artırmalıyız. İnsanlar kaynaşsın, birbirini tanısın ve barış içinde yaşasın” dedi.

İzmir’in kentsel dönüşüm problemlerine de değinen Kocaoğlu, “Biz Toros’un ve Gültepe’nin kaderini değiştirecek İzmir’in tarihindeki en pahalı yolu yapıyoruz Homeros adını verdiğimiz bu yol Konak,  Yeşildere’nin belli kısmına geldik.  2.5 km tünel yapıyoruz oradan Bornova Altındağ merkez mahalle üzerinden garaja ve çevre yoluna kadar 2 bin 220 metrelik viyadükle geçiyoruz.  Kamulaştırma yapıldı, Tünel ihalesine çıkıldı. Önümüzdeki 2 sene içinde orayı da açmayı planlıyoruz . Yol giderse kalkınma var maliyeti 1 milyar ile 1 milyar 200 milyon arasında ve bugüne kadar yapılmış en pahalı yolu yapıyoruz. Bu yol ile Gültepe ve Toros kazanacak” diye konuştu.

Yerel seçimlere kadar Türkiye’nin en büyük belediyesinin seçilmiş başkanı olduğunu da dile getiren Kocaoğlu, “Biz onurumuzla evrensel ahlak kuralına uyarak çalmadan çaldırmadan çalışarak alnımız açık yüzümüz ak bu kente hizmet etmeye çalışıyoruz.  Şu an seçilmiş görevine devam eden en büyük belediye başkanıyım.

İstanbul’u istifa ettirdiler Ankara’yı istifa ettirdiler Şu 6 ay içinde büyük seçilmiş belediye başkanı olarak devam edeceğim.

Ekonomi sıkıntıda, ülke sıkıntıda, barış sıkıntı da ülkemizi korumak kollamak harç olmak durumuzdanız. İlericiler, laik cumhuriyetten yana olanlar, demokrasi isteyenler olarak birleşeceğiz ve ülkeyi darboğazdan kurtaracağız. Bunu milletimiz her zaman başarmıştır” dedi.

 

About selda

Sonraki Haber

Başkan Kocaoğlu: “Birlikte dağları deviririz” 

İlçe ziyaretlerini sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu kez Bergama’ya giderek hem köylü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir