Cumartesi , 16 Haziran 2018
Home / KÜLTÜR-SANAT / Zeybeğin yaşı yok

Zeybeğin yaşı yok

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Halk Dansları Kulübü öğrencileri, sahnelerini Gaziemir Belediyesi Ata Evi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nin üyeleriyle paylaştı. Merkezin üyeleri, gençlerle Harmandalı ve Damat Halayı oynadı. İzleyenler, Ata Evi Ekibi’ni ayakta alkışladı. 18 – 85 yaş aralığındaki dansçılar, sahnede Zeybek adımları attı.

“14. Ekonomiden Kalbe, Kalpten Dansa” başlıklı etkinlikte, İEÜ Halk Dansları Kulübü, eğitmen Halis Altıntaş yönetiminde Hakkâri, Burdur, Karadeniz, Zeybek,  roman, oryantal, Kırşehir  gösterilerinden Türkiye mozaiğini sergiledi. Gösteride, Zeybek Sanat Derneği de semazen, aşuk maşuk ve Geleneksel Zeybek ile yer aldı. İEÜ Echoir Kulübü Çok Sesli Korosu ise Kerimoğlu ve Gençlik Marşı’nı söylerek izleyenleri coşturdu.

İEÜ Halk Dansları Kulübü Başkanı Emre Temese, danslarının ait oldukları kültürün değerlerini yansıttığını söyledi. Temese, “Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli kültürdür. Halk danslarının kültürümüzün bir aynası olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız” dedi.

About akif cakmak

Sonraki Haber

Seferihisar’ın Tiyatrocu Ordusu Festivalde Buluştu

Seferihisar Belediyesi Tiyatro Ekipleri (SEFTİT) Çocuk Tiyatroları Festivali’nde bir araya geldi. 9-12 Haziran tarihleri arasında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir